news imgae

Куратор ДЮСШ «Минай» К. Куренко: «Хочу через кращих тренерів зробити кращих футболістів»

20.01.2019 |

874

Молодий, амбітний, цілеспрямований. Заряджений на революцію у дитячо-юнацькому футболі. У нього повно ідей, які народилися під час навчання у чотирьох країнах Європи і які він дуже хоче втілити у ФК «Минай».

 

Кирило Куренко хоч і дуже молодий тренер, але вже має неабиякий досвід роботи у естонському, шведському, іспанському футболі. Останнє його місце роботи – дитячі команди хорватської «Рієки». А ця команда, між іншим, одна з найсильніших на сьогодні у цій країні.

 

Цього тижня К. Куренко приміряв на себе форму «Минаю» та почав роботу куратора всіх дитячо-юнацьких команд клубу. Плани у спеціаліста масштабні: від зміни психології тренерів до їх навчання у міжнародних фахівців. І, звісно, впроваджувати у роботу європейський досвід, який «минайцям» зайвим не буде.

 

І поки Кирило звикає до нової посади, він погодився дещо розповісти клубній прес-службі.

 

 • Наші вітання у родині «Минаю». Перше питання  ви досить молодий тренер. Скільки Ви років у футболі?
 • Власне тренером я став у 15 років. А у футболі я з 8ми. Саме тоді почав грати. Робив це непогано. Доріс до рівня гравця збірної Естонії у віці U-14. Через рік мій тренер мене якось запитав: хочеш попрацювати із дітьми? Я погодився – і так став 15-річним тренером. І почав поєднувати кар’єру футболіста із тренерством. Але у 18-19 років треба було вирішувати і обирати щось одне. Вирішив зосередитися саме на тренуванні. Причин багато: від фінансової частини до власне перспектив футболу в самій Естонії.

 

 • І тому ви залишили країну?
 • Коли я працював в Естонії, то зрозумів, що я нічого не розумію у футболі. Як я маю так працювати? І вирішив, що треба йти вчитися. Свого часу, собі чітко написав: що я хочу знати. Це чотири аспекти підготовки футболістів: фізична, психологічна, тактична та технічна. І за кожним пунктом почав вчитися. Освіту здобував у Таллінні, у Празі, а ще в університетах Латвії та Швеції.

 

 • У вас також багатий досвід і безпосередньо самого тренування
 • Можна і так сказати. І з кожної роботи черпав великий досвід. Наприклад, в Іспанії працював асистентом головного тренера команди ІІІ дивізіону. Це напівпрофесійний рівень, адже там футболісти і грають, і паралельно працюють або навчаються. В Швеції працював із командою U16. Я хотів отримати досвід за межами Естонії і я його отримав. Це добре для моєї кар’єри. Вчився у головних тренерів. Займався не тільки із дітьми, а й загалом розвивався у футболі. У мене є критерії, які я ще поставив перед собою 10 років тому, і їх намагаюся дотримуватися.

 

 • Останнє ваше місце роботи – хорватська «Рієка». Клуб досить відомий.
 • В «Рієку» мене запросив знайомий тренер. Працював там із дітьми з U13 та 15. Дуже цікавий був період роботи.

 

 • Як виник варіант із нашим клубом?
 • Я відвідував курси тренерські курси УЄФА «B» у Києві. Там познайомився із одним із тренерів ДЮСШ «Миная», який і порекомендував мене керівництву клуба. Зустрілися, поговорили, я розповів про своє бачення, вони про своє і так ми знайшли спільну мову і спільний інтерес.

 

 • Що ви знали про український футбол раніше?
 • У вас я зовсім недавно і ще близько не вивчив ситуацію. Раніше, звісно, цікавився командами великого В. Лобановського, багато читав про це. А останні 5 років пильно стежив за виступами донецького «Шахтаря».

 

 • Знаю, що у вас багато ідей стосовно нашої ДЮСШ. Поділитеся ними?
 • Дуже хочемо структурувати всі команди клубу до одного знаменника. Щоб була одна схема, одні взаємозв’язки. Слід це об’єднати, щоб готувати дітей під систему головної команди. Щоб переходячи з дитячого футболу до дорослого, хлопці розуміли у що грати і як підсилити команду. Будемо готувати універсальних футболістів, яких сьогодні цінують. Щоб опорник вмів грати і центрального захисника.  Щоб крайній нападник знав функцію і крайнього захисника. Футболісти мають бути багатофункціональні. Футбол сьогодні тотальний. Зараз атакують всією командою, так само захищаються. Хочемо всі ці напрацювання втілити в командах «Минаю». Будемо працювати над усіма елементами підготовки. У комплексі -  і індивідуальні, і командні якості. Ми будемо якісно готувати команди, структуровано по відношенню до першої команди.

 

 • До речі, побутує думка, що європейський підхід виховання юних футболістів дуже відрізняється від того, до якого звикли працювати наші тренери…
 • Не можна підгрібати всю Європу під одну гребінку. В кожній країні, де я працював був свій підхід. Десь краще розвивають індивідуальні якості, десь більше працюють на команду. Так, у європейських командах дають більше свободи гравцям, вони вільніше думають, їх не заганяють під якійсь одні рамки. Думаю, будемо впроваджувати це і тут. В ДЮСШ «Минай» ніхто не працюватиме зпід палки. Нікого ні до чого не будемо змушувати. Ми з тренерами працюватимемо спільно. Хочемо, щоб наші тренери думали: що вони роблять і для чого.

 

 • Вже сформулювали для себе основну мету роботи в ФК «Минай»?
 • Хочу через кращих тренерів зробити кращих футболістів. Зараз головне  навчання тренерів та формування загальної ідеї гри, яка буде переноситися і для основної команди.

 

Інформаційний департамент ФК «Минай»

 


 • Поділитися
© 2016 ФК «Минай»