Захисник «Минаю» Дмитро Нємчанінов поспілкувався з журналістом сайту «Український футбол» стосовно незарахованого голу у ворота «Шахтаря».
– Після подачі з флангу ви пробили у площину, м’яч від перекладини вдарився об газон, а потім вискочив у поле. Нам не зраджує зір, там точно був гол?
– Абсолютно. Але арбітр не прийняв очевидне рішення, і я, здається, побачив, як з-під поперечини відлітають наші преміальні, – пожартував Дмитро.
Після гри представники «Шахтаря» визнали, що гол був. Але коли ми одразу після незарахованого м’яча йшли на перерву, донеччани запевняли нас, що взяття воріт не було.
Тренер суперників Йовічевіч ще сказав, що перед моїм «голом» збили Траоре, і це вплинуло на епізод. Мені не здається, що порушення в центрі поля та взяття воріт – рівнозначні епізоди. Та й чи було порушення?
– Здається, Микола Балакін вам вже знайомий по іншим іграм?
– З його дивними рішеннями я вже стикався. У 2019 році, коли я виступав за «Десну», в заключному турі чемпіонату ми грали в Одесі проти «Чорноморця». Морякам потрібна була перемога, щоб уникнути вильоту. Цей диво-арбітр поставив пенальті та вилучив мене в епізоді, де взагалі фол був на мені з боку одесита. Ось такий футбол та ось такий Балакін.
Напередодні гри я бачив пост у соцмережі, в якому було зібрано інформацію про дивні суддівські рішення у попередньому турі ‒ що в УПЛ, що у першій лізі. Знову кінцівка чемпіонату і знову відбувається те, що нікого особливо не дивує і що, на жаль, є класикою нашого футболу. Бардак що в УПЛ, що нижче.
І це не тільки моя думка, чи думка клубу «Минай». Поки це триває в суддівстві, нічого в нашому футболі на краще не зрушить.
– Система ВАР могла б допомогти у таких ситуаціях?
– Я вважаю, що ВАР має бути на кожному матчі УПЛ. Знаю, що ці ВАР-машини коштують дорого. Але ж проблему треба якось вирішувати? Встановити бодай системи автоматичної фіксації голу. Навряд вони коштують дорого. Я давно помічаю, що ВАР то присутній, то відсутній на матчах, коли в цьому є якась додаткова, неспортивна логіка. Наче хтось може на це впливати поза регламентами та затвердженими правилами.
– Ви би утримали нічию у зустрічі?
– Я забив, що називається, «м’яч у роздягальню», це важливий чинник. Але не стверджуватиму, що зустріч би обов’язково завершилася рахунком 1:1. Залишався ще другий тайм, «Шахтар» ‒ досить сильна команда, могли б і кілька голів забити нам після перерви.
ЗМІ повідомляли, що спостерігач арбітрів Сергій Задиран висловив свою невпевненість у тому, що м’яч повністю перетнув лінію воріт. Не знаю, можливо це людина похилого віку (Задирану 61 рік, – прим. «УФ»), у якої не ідеальний зір. І не виключено, що в одного з асистентів арбітра зустрічі теж не все добре з очима. Нам, наприклад, після скидки Трубочкіна на Бандуру поставили кутовий, після якого посміхалися навіть гравці «Шахтаря». Адже м’яч не покинув межі поля.
– Складно виходити на поле, якщо ви не впевнені, що результат на табло відображатиме реальне співвідношення сил між суперниками?
– Це футбол, до якого нам довелося звикнути за роки кар’єри. Команда не опускає руки. Поразка додасть нам сили. Одне приємно – ми відчуваємо, що «Минай» поважають, адже заради перемоги над нами доводиться йти на великі зусилля.
На жаль, це не перший кричущий епізод у сезоні. У матчі проти «Олександрії» нам забили із чистого офсайду. А ще раніше, у другому турі, гру із ФК «Львів» судив Олександр Дердо. Його асистент не помітив двометрове положення поза грою. Що цікаво, напередодні до нас приїжджав його батько Віктор Григорович, колишній голова комітету арбітрів, і розповідав про футбольні правила. Але яка ж користь від оповідань, коли відбуваються надто очевидні порушення?
Головний тренер Володимир Шаран похвалив команду за гру, і сказав, що це футбол, і такі випадки, на жаль, бувають. Рухаємось далі, у нас попереду шість ігор, у кожній треба чіплятися за очки та боротися за збереження місця в УПЛ.